canlı yayın
rock
easy
karışık kaset
indie
Çocukluğumuzun Fon Müziği Olan Şarkılar
Çocukken hepimiz, çizgi film izlemek için sabah daha kimsecikler uyanmamışken televizyonun karşısına toplanırdık. İşte duyar duymaz kalp atışlarımızı hızlandıran, hiçbir sözünü anlamasak da bağıra bağıra söylemeye çalıştığımız şarkılar!
Heidi, Alpler'deki Kız
İsviçreli yazar Johanna Spyri'nin aynı adlı kitabından uyarlanan çizgi dizi ülkemizde ilk kez 1976 yılında yayınlandığından beri bu küçük çıplak ayaklı kız tanıyoruz.

Şeker Kız Candy
Yetimhanede büyüyen kimsesiz bir kız olan Candy'nin zengin bir aile tarafından evlat edinilmesiyle başlayan yeni hayatını anlatan anime ülkemizde de yıllarca sevilerek izlendi.
Heathcliff
80'lerin en romantik, cesur ve güçlü kedisi Heathcliff ve lideri olduğu Catillac Cats çetesinin maceraları çizgi dizinin müziğiyle de inanılmaz bir uyum içinde.
Sevimli Hayalet Casper
Diğer hayaletlerin aksine insanları korkutmak yerine onlarla arkadaş olmaya çalışan Sevimli Hayalet Casper'ın hikayesi aslında 1939 yılında basılan bir çocuk kitabıyla başladı.
Taş Devri
Taş Devri'nin modern aileleri Çakmaktaş ve Moloztaş'ların günlük yaşantısını anlatan çizgi dizi, 60'lardan beri görünce kanalı değiştiremediklerimizden.
Jetgiller
Hayallerimizi süsleyen gelecek zaman ütopyasının belki de en güzel anlatıldığı yapım tıpkı Taş Devri gibi 60'lı yıllarda yapıldı.
He-Man
Bir neslin "Gölgelerin gücü adına!" diye oyunlar oynamasının sebebi He-Man, ülkemizde yayınlandığı 1987 yılından beri klasikleşmiş bir kahraman.
Ninja Kaplumbağalar
Kötü adamlarla savaştıktan sonra pizza yiyen kaplumbağaları ve Splinter Usta'yı hayatımızın bir parçası yapan çizgi dizi daha sonra birçok defa beyaz perdede izleyiciyle buluştu.
Hayalet Avcıları
1984'te vizyona girdiğinde çılgınlık derecesinde sevilen Hayalet Avcıları daha sonra çizgi dizi olarak ekranlarda yerini aldı. Müziği tabii ki unutulmayanlardan...

Who you gonna call?

Ghostbusters!
Pembe Panter
Aynı isimli çizgi dizi, 1963'te başlayan Pembe Panter film serisinin jeneriğindeki karakterin çok sevilmesiyle yapıldı. Alışılmışın en dışındaki çizgi kahraman Pembe Panter, müziği ile de efsaneleşti.