canlı yayın
rock
easy
karışık kaset
indie
Erken Bir Efsane: Ed Sheeran
2005 yılında yani daha 14 yaşındayken müzik yapmaya başlayan Sheeran, o gün bugündür adeta aileden biri. Şimdi, yeni sesler, yeni ritimler ve yeni hikayeler, erken bir efsanenin yerini daha da sağlamlaştırıyor! Karşınızda geçmişten günümüze Ed Sheeran!
The A Team
Müzik kariyerine 2005 yılında başlayan Sheeran, 2011'in başlarında No. 5 Collaborations Project isimli EP'sini yayınladı. 2011 Haziran'ında yayınladığı folk baladı The A Team ile adını dünyaya duyuran müzisyen, bu şarkıda bir konser sonrası tanıştığı Angel isimli kızın hikayesini ve madde bağımlılığını anlatıyor.
Lego House
Ed Sheeran, ilk albümü +'ın çıkış şarkıları The A Team, You Need Me ve Lego House ile başarılı bir çıkış yakaladı. Sheeran, Lego House'un klibinde saplantılı hayran rolünü oynamasını Rupert Grint'ten bizzat istedi.Small Bump
Şarkılarında tanıdığı insanlara ve yaşanmış olaylara sık sık yer veren Sheeran, bu şarkıyla bebek bekleyen bir arkadaşının hikayesini ölümsüzleştirdi. Müzisyen, hamileliğinin dördüncü ayında bebeğini kaybeden yakın arkadaşının hikayesini bize Small Bump ile anlatıyor.
I See Fire
Peter Jackson, kızının önerisi üzerine, Sheeran'dan The Hobbit: The Desolation of Smaug filmi için bir şarkı yazmasını istedi. Ardından filmi Jackson'la birlikte izleyen Sheeran, emeği geçenler kısmı biter bitmez şarkıyı yazmaya başladı ve aynı gün kaydetti.
Sing
Pharrell Williams'ın kaleminden dökülen ve Justin Timberlake esintilerinin hissedildiği, Sheeran'ın ikinci stüdyo albümü x'ın çıkış şarkısı Sing, birçok listede 1 numara oldu.
Don't
Sheeran, sözleri fazla kişisel olduğu için yayınlamaya pek yanaşmadı. Don't'u Sheeran'ın arkadaşlarının uzun ikna çabaları sonucunda dinledik. Hayranları, bu şarkıyı Ellie Goulding ile ayrılığı sonrası yazdığı için ona ithaf ettiğini düşündü uzunca bir süre. Sheeran ise "O dönem çok öfkeliydim ve tüm sinirimi bu sözlerden çıkardım." demekle yetindi.
Thinking Out Loud
Kliplerinde görmeye alışkın olmadığımız Sheeran, bu şarkının klibinde başrol olarak karşımıza çıkıyor. Sheeran, klipte yaptığı dans için üç hafta boyunca günde beş saat dansçı Brittany Cherry ile çalıştı.
Castle On The Hill
Sheeran'ın üçüncü stüdyo albümü ÷'ın yayınlanan ikinci teklisi Castle On The Hill, genç müzisyenin çocukluğunun geçtiği Framlingham, Suffolk'ta büyümenin nasıl bir şey olduğunu anlatıyor.
Shape Of You
Sheeran, üçüncü stüdyo albümü "divide"'ın çıkış şarkısı Shape Of You ile barda tanıştığı bir kadınla arasında geçenleri anlatıyor.


Herkesin yeteneğine hayran kaldığı Ed Sheeran, şimdiyse üçüncü stüdyo çalışmasıyla karşınızda! Ed Sheeran’ın yepyeni albümü "divide", EMI - Universal ve Radyo ODTÜ iş birliğiyle tüm müzik marketlerde!