canlı yayın
rock
easy
karışık kaset
indie
Müzik Dünyasının Romantik İkilileri
Aşçılık kursu ya da dans dersleri yerine birlikte şarkı söylemeyi, sahneye çıkmayı seven, müziğe farklı renkler katmış çiftler var. Karşınızda aşklarını sahneye taşıyan, müzik dünyasının romantik ikilileri!
Eurythmics
Annie Lennox ve Dave Stewart, Londra'da Lennox'un garson olarak çalıştığı restoranda tanıştılar ve yanlarına birkaç kişiyi daha alarak The Catch isimli grubu kurdular. Lennox ve Stewart'ın arkadaşlığı zamanla romantik bir ilişkiye dönüştü ve ikili The Catch'ten ayrılma kararı aldı. Bu kararın ardından Lennox ve Stewart'ı sahnede "Eurythmics" olarak izledik.
Blackmore's Night
1989 yılında, Ritchie Blackmore Rainbow'un gitaristiydi. Candice Night ise çılgın bir Rainbow hayranı. Night'ın Blackmore'dan imza istemesiyle tanıştılar ve müziğe olan ortak tutkuları onları ayrılmaz bir ikili haline getirdi. "Blackmore's Night" ise, 97 yılından bugüne, bu birlikteliğin sahnedeki adı oldu.
Moloko
Róisín Murphy ve Mark Brydon, 1994 yılında kalabalık bir partide tanıştılar. Aralarındaki konuşmayı başlatansa Brydon'ın kazağı oldu. "Do You Like My Tight Sweater?", Brydon'ın Murphy'ye sorduğu bu soru, ikilinin 95'te yayınladığı albümün adı oldu. Kendilerine, Rusça'da "süt" anlamına gelen ve Anthony Burgess'in "Otomatik Portakal" adlı kitabına bir gönderme olan Moloko adını verdiler. 2003 yılına kadar toplam dört albüm yayınladılar.
The White Stripes
Jack Gills, Megan White'la tanıştığında ikisi de lise son sınıftaydı. Gills'in, White'ın çalıştığı lokantanın açık mikrofon gecesinde şiir okumasıyla tanıştılar. Çok yakın iki arkadaş oldular, 1996 yılında evlendiler ve genelde olanın aksine Jack, Megan'ın soyadını aldı. İlginç ve farklı çift, bu farklılığı şarkılarına da yansıttı ve The White Stripes adında başarılı bir ikili olarak sahnelere çıkmaya başladılar.
The Plastic Ono Band
The Beatles'ın hayalperest üyesi John Lennon ve zamanının sıradışı sanatçılarından Yoko Ono. Müzik dünyasının belki de en çok konuşulan birlikteliklerinden biriydi. Onlar da bunun farkına varmış olacaklar, bu birlikteliği müzikle birleştirme kararı verdiler. 1969'da The Plastic Ono Band adıyla, Lennon'ın yazdığı "Give Peace A Chance" ve Ono'nun kaleme aldığı "Remember Love" isimli iki şarkıyla çıkış yaptılar. Lennon'ın ölümüne kadar da şarkılarını söylemeye devam ettiler.
Karmin
Berklee College Of Music koridorlarında başlayan bir aşkın, notalara dönüşmesi diyebiliriz Karmin için. İkili müzikal anlamda oldukça uyumlu olduğu gibi adeta birbirleri için yaratılmış. Amy Hiedemann ve Nick Noonan'ın doğum günleri arasında sadece 2 gün var. İkisi de solak ve ikisi de müzik eğitimi almak için küçük kasabalardan Boston'a geldi.