canlı yayın
rock
easy
karışık kaset
indie
Tash Sultana 101
Karşımızda üç yaşından beri gitar çalan, müzik kariyerine sokak performansları ile başlamış son derece yetenekli biri var. Kendi tabiri ile tek kişilik grup Tash Sultana'yı mercek altına alıyoruz. Melbourne'e kulak verelim, bakalım bağımsız müziğin tek kişilik orkestrası neler yapmış bugüne kadar.
Tash Sultana - Jungle
Tash Sultana, hayatımıza Jungle ile girdi. Kendi yatak odasında kaydettiği şarkıda, Sultana'nın müziğini ne kadar eğlenerek ve hissederek yaptığını görmemek elde değil. Aynı zamanda Jungle, Sultana'nın en bilinen ve sevilen şarkıları arasında.
Tash Sultana - Notion
Henüz 3 yaşındayken gitar çalmaya başlayan Sultana, daha sonraları iş bulamadığı için sokakta müzik yapmaya başladı ve videoları milyonlarca kez izlendi.
Tash Sultana - Mystik
Mystik, Sultana'nın kendi ifadesiyle egolarından kurtulmak ile ilgili. Tash egosunu yok etmeyi denerken bu süreçte bununla ilgili de çok güzel bir şarkı bırakmış bizlere.
Murder To The Mind
Aynı anda birden fazla müzik aleti kullanarak canlı müzik yapan Sultana, kuşkusuz tek kişilik orkestra olarak anılmayı sonuna kadar hak ediyor.
Brain Flower
Küçük yaşlarda başlayan uyuşturucu bağımlılığı ile mücadele eden Tash Sultana, bu süreçten müzik sayesinde kurtulduğunu ifade ediyor. Röportajlarında son derece açık sözlü bir şekilde bu zorlu süreçten bahseden Sultana, müzik yaparken geri kalan hiç bir şeyi düşünmediğini belirtiyor.
Synergy
Tash Sultana, kayıtlarında ve konserlerinde en doğal halleri ile müziğini yapıyor. Çoğu zaman ayakkabı bile giymeden, çıplak ayakla sahnede oluyor. Bu doğallığı ile de bizi kendine biraz daha hayran bırakıyor.
Gemini
Tash Sultana için aynı zamanda aktivist bir sanatçı demek yanlış olmaz. Endüstriyel plak şirketlerinin desteğini reddeden Sultana, günümüz müzik piyasasına karşı olduğunu her fırsatta belirtiyor.
Higher
Sultana'nın şarkılarında trompet soloları, beatbox, gitar soloları ve yerinde duramayacağınız ritmlerle duygudan duyguya sürüklenmeye hazır olun. Hem de aynı şarkı içerisinde!
Harvest Love
Avustralya, Melbourne doğumlu ve müzik kariyerinin başlarında olan Sultana, umarız çok uzun yıllar bizim için güzel şarkılar yapmaya devam eder.