canlı yayın
rock
easy
karışık kaset
indie
Sticky Fingers 101
Rock müziğin bağımsız seslerinden biri Sticky Fingers. Gelin ekibi daha da yakından tanımaya çalışırken, Avutralya sokaklarında onlarla ve müzikleri ile birlikte bir tura çıkalım.
GOLD SNAFU
Sticky Fingers resmi olarak 2008 yılında kurulmuş bir grup olarak görünse de, grubun vokali Dylan Frost ve bas gitaristi Paddy Cornwall'un arkadaşlıkları çok daha eskiye dayanıyor.
HAPPY ENDINGS
2015 yılında Avrupa turnesi düzenleyen Sticky Fingers, bu dönemde Avustraya'da yükselen popülerliğini, Fransa, Almanya ve Hollanda gibi ülkelerde de artırma imkanı buldu.
HOW TO FLY
How To Fly, belki de Sticky Fingers'ın müzik tarzını en iyi tanımlayan şarkılardan biri olabilir. Aynı zamanda grubu dünyaya tanıtmış ve grubun en sevilen şarkılarından biri.
AUSTRALIA STREET
Şarkı, Sticky Fingers'ın en eğlenceli video kliplerinden birine sahip. Şimdiden uyaralım, sizde de klipteki gibi şarkıyı sokaklarda bağırarak söyleme isteği uyandırabilir.
LIQUORLIP LOADED
Şarkılarına ve tarzlarına Avutralya aksanının farklı bir güzellik eklediğini söylemeden geçmek olmaz. Bu şarkıda da, Dylan Frost'un aksanını rahatlıkla fark etmek mümkün.
FREDDY CRABS
Ekibin klavyecisinin ismi Freddy Crabs, ve evet, şarkı onunla aynı isimde. Freddy'nin en sevdiği Sticky Finger şarkısı bu olsa gerek.
OUTCAST AT LAST
Sticky Fingers'ın son albümü Westway (The Glitter & the Slums), Tayland'da 1 ayda kaydedildi ve çıktığı 2016 yılında Avustralya'da en çok satan albümler sıralamasında 1 numaraya yerleşti.
FAKE A SMILE
Bu şarkının da içinde bulunduğu Land of Pleasure albümü ise Avutralya'da en çok satanlar arasında 3 numaraya kadar yükseldi ve grubun başarısını ispatlar nitelikteydi.
JUST FOR YOU
Dylan Frost, Just For You'nun en sevdiği Sticky Fingers şarkılarından biri olduğunu katılığı bir radyo programında dile getirmiştir.
EDDY'S SONG
Aralık 2016 tarihinde ise malesef Sticky Fingers'dan üzücü bir haber aldık. Dylan Frost alkol bağımlılığı ve zihinsel sağlık sorunları ile mücadele ettiğini açıklayan bir bildiri yayınlayarak tüm sevenlerinden özür diledi. Biz de dileriz ki, en yakın zamanda sağlığına kavuşur ve sahnelere geri dönerler.