canlı yayın
rock
easy
karışık kaset
indie
2017 Yılında Kazandığımız 11 Müzisyen
2017 yılı müzik dünyasının birçok değerli ismini kaybettiğimiz yıl olarak hafızamıza kazınsa da; geleceğe umutla bakmamızı sağlayacak yeni müzisyenler de hayatımıza girdi. 2017 yılına dolu tarafından bakmak isteyenler için bu sene kazandığımız 11 müzisyeni sizin için derledik.
Alice Merton - No Roots
1993 doğumlu Alice Merton, şimdiden birçok kesimin takibine aldığı isimlerden biri. No Roots ile yakaladığı durdurulamaz çıkışı, geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor.
Tash Sultana - Jungle
Avustralyalı saf yetenek Tash Sultana, kendine has tarzı ile kısa zamanda büyük bir hayran kitlesi yarattı. Özellikle Jungle teklisiyle 2017 yılının kesinlikle en büyük kazançlarından biri!
Barns Courtney - Golden Dandelions
Bundan iki yıl önce çıkardığı Fire ile dikkatlerini üzerine çekmeyi başaran Courtney, bu sene yayınladığı albümüyle ona duyulan bu heyecanımızın boşa olmadığını kanıtladı.
Tom Grennan - Found What I've Been Looking For
1995 doğumlu Grennan, İngiltere'nin yeni yıldız adaylarından! 'Found What I've Been Looking For' ile potansiyelinin ne denli yüksek olduğunu belli eden İngiliz sanatçı, FIFA 18'in müzik listesinde yer alarak önemli bir işe imza attı. Yeni işlerini merakla bekliyoruz.Liam Gallagher - Wall Of Glass
Liam Gallagher bu yıl yayınladığı ilk solo çalışmasıyla kariyerinde yepyeni bir sayfa açtı. Yılın en iyi albümlerinden birine imza atarak aramıza geri dönmesi, bu listeye girmesini garantiliyor.

Nilüfer Yanya - Baby Luv
İngiltere'de dünyaya gelen Yanya, şu sıralar müzik otorilerince yere göğe sığdırılamıyor. İlk olarak Londra sahnelerinde parlayan Yanya, sıra dışı gitar tekniği ve ses renginin Nina Simone'a olan benzerliğiyle ön plana çıkıyor. Pitchfork'un Yılın En İyi 100 Şarkısı listesinde kendine 18. sırada yer bularak şimdiden şahane bir başarıya imza attı. Seneye yayınlanacak ilk albümünü dört gözle bekliyoruz!


Portugal. The Man - Feel It Still
2005 senesinden itibaren aramızda olan Portugal. The Man, bu yıl kariyerinin zirvesine çıktı desek yanlış olmaz. Ekip, Feel It Still'in de büyük bir etkisiyle çok kısa bir sürede Spotify'daki dinleyici sayısını dörde katlamayı başardı. Ayrıca bu yıl Grammy Ödüllerinde En İyi Grup Pop Performansı kategorisinde de oldukça iddialı.

Rag'n'Bone Man - Skin
İlk olarak 21 Temmuz 2016'da yayınladığı Human ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Rag'n'Bone Man, hemen ertesi sene çıkardığı albümle de bu başarısının şans eseri olmadığını harika bir şekilde tüm müzikseverlere kanıtladı.
Tom Walker - Just You And I
'Just You And I' ile önemli bir çıkış yakalayan Tom Walker, 2017 yılının bitmesini hiç istemeyecek isimlerden bir tanesi! Tüm folk severler heyecan verici bir sanatçının doğuşuna tanık oldukları için kendilerini şanslı saymalılar. Tom Walker tartışmasız bu yıl kazandıklarımızdan.
Lewis Capaldi - Bruises
İlk dinlenildiğinde Hozier'ı andıran, puslu sesiyle bizi derin düşüncelere sürüklemeyi başaran isimlerden olan Lewis Capaldi, bu yıl çıkardığı Bruises ile büyük sükse yaptı. Henüz yolun başında olsa da, belli oluyor ki ileride hayran kitlesi bir hayli artacak.
Anderson East - All On My Mind
İlk albümünü 2015 yılında çıkarsa da, onu tüm dünyaya tanıtan çalışması yayınladığı All On My Mind oldu. Son zamanlarda yaptıkları, ondan bekleyebileceğimiz harika işlerin habercisi niteliğinde. Önümüzdeki yıl çıkması planlanan ikinci albümünü büyük bir sabırsızlıkla bekliyoruz.