canlı yayın
rock
easy
karışık kaset
indie
Dolores O'Riordan'a Dair...
46 yaşında hayata veda eden İrlandalı şarkıcı ve söz yazarı Dolores O'Riordan, Cranberries kariyeri ve solo çalışmaları ile rock müziğin en önemli temsilcilerinden biri olarak aklımızda kalacak.
Dreams
Dolores Eileen O'Riordan, 1971 yılında tutucu bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Yaşamı boyunca katolik inancına saygı duysa da, kiliseye gitmemeyi tercih etti.
Zombie
The Cranberries ekibi ile yaptıkları 'Zombie' ile tüm dünyaya sesini duyurmayı başardı. Zombie, İngiltere'de IRA bombalaması sonrası hayatlarını kaybeden iki çocuk, Jonathan Ball ve Tim Parry için yazıldı.
Linger
Dolores O'Riordan, bu şarkıyı eski sevgilisinden ayrılığı sonrasında hissettikleri üzerine yazdı. Şarkının bestesi ise O'Riordan ekibe katılmadan önce gitarist Noel Hogan tarafından yapılmıştı.
When You're Gone
Uzun süre depresyonla ve hayatı boyunca birçok zorlukla mücadele eden O'Riordan, bu şarkıyı ise büyükbabasının hayatını kaybetmesi üzerine yazdı.
Animal Instinct
Çocuğu doğduktan sonra müziğe ara veren hatta geri dönmeyi düşünmeyen Dolores O'Riordan, daha sonra oğlundan aldığı ilham ile ilk bu şarkıyı yazdığını söylüyor.
Promises
The Cranberies ile Animal Instinct, Just My Imagination ve Zombie gibi herkesçe bilinen şarkıların sesi olmuş O'Riordan, 15 Ocak 2018'de Londra'da, kaldığı bir otel odasında 46 yaşında ölü olarak bulundu.
Just My Imagination
Dolores O'Riordan, sonsuza kadar güzel şeylerin sesi olarak aklımızda kalacak.