canlı yayın
rock
easy
karışık kaset
indie
Joe Cocker Tarafından Yeniden Yorumlanan 10 Efsane Şarkı
Joe Cocker 70'lerde ve 80'lerde rock ve blues türlerinin gelişiminde çok büyük rol oynadı. Kendi şarkılarıyla birlikte başka sanatçılara ait bir çok eseri de kendi yorumuyla listelerde üst sıralara taşıdı. İşte Cocker'ın yorumuyla bambaşka bir hale bürünen 10 efsane melodi.
Feelin' Allright
İlk kez Traffic tarafından kaydedilen şarkı 1969 yılında Cocker tarafından yeniden yorumlandı.
Unchain My Heart
1961 yılına ait bir Ray Charles kaydı olan bu şaheser ise 1972 yılında Cocker'ın vokaliyle yeniden yorumlanmış ve tekrar listelerde yer bulmuştur.
Come Together
1969'da Abbey Road Stüdyolarında kaydedilen The Beatles şarkısı, 2007 yılında çekilen Across The Universe adlı filmde Cocker'ın yorumuyla tekrar hayat bulmuştur.
Everybody Hurts
Bir R.E.M. efsanesi olan melodi Cocker'ın 2004 yılında çıkardığı cover albümü Heart & Soul albümünde de yer almaktadır.
You Are So Beautiful
1974 yılında Preston vokaliyle raflarda yerini alan bu şarkı Cocker'ın prodüktörü tarafından yapılan daha yavaş tempolu bir aranjmanla aynı yıl içinde tekrar yayınlandı ve hak ettiği değeri buldu.
Fever
1956 yılında Peggy Lee vokaliyle meşhur olan ve defalarca yeniden yorumu olan Fever 1989 yılında Cocker tarafından daha sert bir tarzda tekrar aranje edilmiştir.
First We Take Manhattan
Bir Leonard Cohen şaheseri olan eser Cocker'ın 1999 yılına ait No Ordinary World albümünde de yer almaktadır.
Summer In The City
The Lovin' Spoonful'u 1966 Ağustosunda dünya çapında 1 numaraya taşıyan şarkı Cocker tarafından 1994 yılında yeniden yorumlandı.
Could You Be Loved
Bob Marley & The Wailers'ın 1980 yılında çıkardığı son albümünde yer alan ve aslen türü reggae olan şarkı 1997 yılında Cocker'ın maharetli ellerinde rock ile tanıştı.
Don't Let Me Be Misunderstood
Nina Simone vokaliyle tanıdığımız 1964 yılına ait şarkı Cocker'ın 1969'da çıkardığı ilk albümü With A Little Help From My Friends'de de bulunmaktadır.