canlı yayın
rock
easy
karışık kaset
indie
Suicide Squad Hakkında Bilmediklerimiz
117. Radyo ODTÜ Özel Gösterimi'nde izlediğimiz Suicide Squad: Gerçek Kötüler'in film müziklerini dinlerken, yapım hakkındaki bu ilginç bilgilere göz atalım.
Skrillex & Rick Ross - Purple Lamborghini
Filmde Harley Quinn’in dans sahnesinde çalan şarkı Purple Lamborghini. Aynı zamanda Jared Leto, şarkının klibinde Joker olarak yer alıyor.
Sucker for Pain - Lil Wayne, Wiz Khalifa & Imagine Dragons w/ Logic & Ty Dolla $ign ft X Ambassadors
Filmin karanlık konusu nedeniyle sette, oyunculara destek olması için bir psikolog daima bulundurulmuş.
twenty one pilots - Heathens
Adewale Akinnuoye-Agbaje, Killer Croc karakteri için hazırlanırken onlarca çizgi roman okumakla kalmamış, gerçek timsahları gözlemlemiş ve yamyamlıkla ilgili araştırmalar da yapmış.
Action Bronson & Dan Auerbach (of The Black Keys) ft. Mark Ronson – “Standing In The Rain”
Jai Courtney, Captain Boomerang'dan önce Deadshot rolü için düşünülmüş. Bir çizgi roman filminde rol almayacağını söyleyen Courtney, David Ayer’ın yönetmen olduğunu öğrenince fikrini değiştirmiş.
Kehlani - Gangsta
Harley Quinn’in kolyesinde Joker’a seslenirken kullandığı “Puddin” yazıyor. Ayrıca ceketinin arkasındaki “Property of Joker” yazısı da aynı saplantılı aşkın simgelerinden biri.
Kevin Gates - Know Better
Cara Delevingne, Enchantress rolüne Nick Cave ve Megadeath dinleyerek hazırlanmış.
Grace - You Don't Own Me ft. G-Eazy
Filmin fragmanında Grace’ten dinlediğimiz You Don’t Own Me aslında Lesley Gore'a ait. Gore, 60’ların Batman dizisindeki Pussycat rolünün de sahibi.
Eminem - Without Me
Ana kadrosu süper kötülerden oluşan ilk çizgi roman filmi olan Suicide Squad’ın yönetmeni David Ayer, Batman’i bu sefer de kötülerin perspektifinden yansıtıyor.
Skylar Grey - Wreak Havoc
Viola Davis, Amanda Waller rolüne M.E. Thomas’ın otobiyografisi olan Bir Sosyopatın İtirafları’nı okuyarak; Jared Leto ise Joker rolüne dünyanın uzaylılar tarafından işgalini anlatan Dünyalar Savaşı’nı okuyarak hazırlanmış.
Grimes - Medieval Warfare
Film çoğunlukla Midway City’de geçiyor. Midway City, Chicago temel alınarak yaratılan kurgusal bir DC şehri.
Panic! At The Disco - Bohemian Rhapsody
Jared Leto, mükemmel bir Joker gülüşü elde etmek için New York ve Toronto’da halkın önünde farklı gülüşler deneyerek insanları en çok hangisinin rahatsız ettiğini gözlemlemiş.
War - Slippin' Into Darkness
Katana, diğer üyelerin aksine ekibe kötü olduğu için katılmamış. Bu karakter, Rick Flagg’in koruması olarak ekibe gönüllü katılan bir dövüş sanatları ustası.
Creedence Clearwater Revival - Fortunate Son
Kostümü timsah derisinden yapılan Killer Croc karakterinin plastik makyajı beş saatlik bir çalışmayla yapılıyormuş. Aynı şekilde El Diablo'nun vücudundaki dövmelerin yapımı da beş saat sürüyormuş.
ConfidentialMX – I Started A Joke ft. Becky Hanson
David Ayer, filmi 1967 yapımı The Dirty Dozen filminin bir çizgi roman versiyonu olarak tasvir ediyor.