canlı yayın
rock
easy
karışık kaset
indie
New York'taki İngiliz: Sting
Kaybettiği dostları David Bowie, Lemmy Kilmister ve Prince'in anıları ve son dönemde dünyanın yaşadığı acılar... Sting, 10 yıl sonra yepyeni albümüyle geri döndü! Yepyeni albümü 57th&9th çıkmışken, Sting'in bize bugüne kadar anlattığı hikayelere kulak verelim.
The Police - Roxanne
Sting, profesyonel müzik hayatına İngiliz rock grubu The Police ile başlamıştı. Grubun 1978'de yayınlanan ilk albümü olan Outlandos d'Amour'da yer alan Roxanne, bir adamın bir hayat kadınına olan aşkını konu alıyor.
The Police - Can't Stand Losing You
Orijinal single kapağı nedeniyle BBC tarafından yasaklanan ve bir gencin intiharını anlatan şarkıyı Sting, sadece beş dakikada yazmış.
The Police - Message In A Bottle
Issız adadaki bir adamın kurtarılmak için bir şişenin içinde denize fırlattığı mesaj tabii ki Sting'in kaleminden dökülerek dünyaya ulaştı.
The Police - Don't Stand So Close To Me
Müzik kariyeri başlamadan önce iki yıl edebiyat öğretmenliği yapan Sting, Zenyatta Mondatta'nın çıkış şarkısı olan Don't Stand So Close To Me'de öğretmenine aşık olan liseli bir kızın hikayesini anlatıyor.
The Police - Every Breath You Take
1983'te yayınlandığında bütün listeleri alt üst eden Every Breath You Take, Sting'in sahip olduğu toplam on altı Grammy Ödülü'nden iki tanesini sanatçıya kazandırdı.
Russians
80'lerde Soğuk Savaş dönemini eleştirmek için bu şarkıyı kaleme alan Sting'e göre dünyayı kurtaracak olan şey çocukları sevmek.
Moon Over Bourbon Street
Sting, ilk solo albümü The Dream Of The Blue Turtles'ta yer alan şarkıyı, Anne Rice'ın Vampirle Görüşme romanını okuduktan sonra yazdı.
Dire Straits - Money For Nothing
Mark Knopfler ve Sting'in birlikte yazdığı Dire Straits'in unutulmaz şarkısı Money For Nothing'in başındaki ve sonundaki geri vokalleri de Sting yaptı.
Fragile
60. doğum gününde Stevie Wonder ile birlikte söylediği şarkıyı Sting, 1987 yılında Nikaragua'da çalışırken Kontralar tarafından öldürülen inşaat mühendisi Ben Linder için yazdı.
Englishman in New York
Sting'in 70'li yılların eşcinsel ikonu Quentin Crisp'den esinlenerek yazdığı şarkının klibini ünlü yönetmen David Fincher yönetti.
Shape Of My Heart
Aklımıza gelen ilk şarkılarından biri olan Shape Of My Heart'ı Sting şöyle anlatıyor: "Kazanmak için değil, şans kavramı içinde mistik bir mantık bulmak için kumar oynayan bir kart oyuncusunu yazmak istedim. Eğer bir kadının, maskesi hiç değişmeyen bu poker oyuncusu ile ilişkisi varsa kadın, baştan kaybetmiş demektir."
Desert Rose
Sting'in Cezayirli Rai sanatçısı Cheb Mami ile birlikte seslendirdiği Desert Rose, dünya müzik listelerinde büyük başarılara ulaştı.
Rise & Fall
Sözlerini Craig David, Dominic Miller ve Sting'in birlikte yazdığı, Shape Of My Heart'ın altyapısına dayanan şarkıyı Sting ve Craig David birlikte seslendiriyor.
I Can't Stop Thinking About You
Sting'in 10 yıl aradan sonra yayınladığı ilk rock şarkısı olan I Can't Stop Thinking About You, aynı zamanda 11 Kasım'da yayınlanan yeni albümün çıkış şarkısı.

Yepyeni Sting albümü 57th & 9th, EMI Universal ve Radyo ODTÜ işbirliğiyle tüm müzik marketlerde!