canlı yayın
rock
easy
karışık kaset
indie
Efsanevi Müzisyenlerin Hayatlarını Anlatan 7 Biyografik Film
Çoğu zaman sevdiğimiz müzisyenlerin müziğe başlama hikayelerini, özel hayatlarını, en sevdiğimiz şarkıların ortaya çıkışlarını merak ederiz. İşte bütün bunları öğrenmek için izlemeniz gereken 7 biyografik film!
La Môme
Birçok ülkede La Vie en Rose ismiyle vizyona giren film, Fransa'nın Kaldırım Serçesi Edith Piaf'ın hayatını konu alıyor. Büyük sanatçıyı Marion Cotillard'ın canlandırdığı yapım, Edith Piaf'ın çocukluğundan itibaren kariyerindeki gelişimin yanı sıra 2. Dünya Savaşı dönemindeki Paris'i de izleyiciye aktarıyor.
Lady Sings The Blues
Diana Ross'un, en büyük caz vokallerinden biri olan Billie Holiday'i canlandırdığı 1972 yapımı film, Holiday'in aynı isimli otobiyografisinden uyarlandı.

Get On Up
James Brown'un fakir bir çocukluktan dünyaca ünlü süperstarlığa yükselişini konu alan film aynı zamanda sanatçının, kişiliğinin ve günlük yaşantısının bilinmeyen yönlerini anlatıyor.
What's Love Got To Do With It
Zor bir çocukluk geçirdiğini sık sık belirten dünyaca ünlü şarkıcı ve moda ikonu Tina Turner'ın, kendisini dünyaya tanıtan What's Love Got To Do With It şarkısıyla aynı isimli otobiyografisi 1993 yılında beyaz perdeye aktarıldı.

Walk The Line
Country müziğin efsanesi Johnny Cash'in hayatını anlatan filmde kendisini oynaması için Cash, Joaquin Phoenix'i bizzat kendisi seçti. Ayrıca filmin başrollerini paylaşan Joaquin Phoenix ve Reese Witherspoon filmdeki bütün şarkıları kendileri seslendirdi.
Beyond The Sea
Kevin Spacey, şarkıcı, söz yazarı ve oyuncu Bobby Darin'in hayatını Lewis Colick ile birlikte senaryolaştırdı. Filmde kullanılan bütün Darin şarkılarını kendi seslendiren Spacey, aynı zamanda filmin yapımcısı ve yönetmeni.
Ray
Blues ve soul efsanesi Ray Charles rolüyle karşımıza çıkan Jamie Foxx, rolünü daha iyi canlandırabilmek için Braille Enstitüsü'nde bazı derslere katıldı. İsteği üzerine filmin senaryosunu Braille alfabesine çevrilmiş bir kopyasından okuyan Charles, hayatını kaybetmeden filmin ilk montajını izleyebildi.