canlı yayın
rock
easy
karışık kaset
indie
Bambaşka Yorumlarla Ed Sheeran Şarkıları
Kızıl saçları ve romantik şarkılarıyla tanıdığımız sevimli adam Ed Sheeran, bugüne kadar ıslıkla çalınası pek çok şarkı söyledi bizim için. Gelin yanımıza birkaç başarılı şarkıcıyı daha alalım ve bu şarkılar başkalarının yorumlarıyla nasıl duyuluyormuş dinleyelim. Buyursunlar...
Demi Lovato - Give Me Love
Ed Sheeran şarkılarında duygularından, yaşanmış hikayelerden ve tanıdığı insanlardan bahsetmeyi seven bir adam. Özellikle Give Me Love'ı yazdığı dönemde en çok önem verdiği konu müziğinin doğallığıydı. Lovato, 2014'te bir radyoda bu şarkıyı yeniden yorumladı.
Birdy - The A Team
Ed Sheeran müziğe olan tutkusunu çok küçükken keşfetti. Hal böyle olunca sahne almaya da erken yaşta başladı. Henüz 18 yaşındayken evsizler yararına bir konser verdi ve konserin çıkışında tanıştığı kızın hikayesi onu oldukça etkiledi ve birkaç detayı değiştirip bu hikayeyi anlattığı The A Team'i yazdı. Birdy'nin kendi tarzındaki yorumu da şarkıyı bambaşka bir boyuta taşıdı.
Foxes - Photograph
Snow Patrol grubunun gitaristi Johnny McDaid ve Ed Sheeran, bu şarkıyı Kansas'ta bir otel odasında yazdı. McDaid'in aklına bir melodi takılmıştı ve piyanosunda defalarca o melodiyi çalıyordu, Sheeran ise bir köşede legolarıyla oynuyordu. İkili melodiye dalgın dalgın eşlik etmeye başlayınca işler ciddileşti ve Sheeran aklına gelen ilk cümleleri yazmaya başladı. Günün sonundaysa ortaya Photograph'ı, Foxes, kendi yorumuyla daha da renklendirdi.
Kodaline - Sing
Pharrell Wiliams bir gün aklında bu şarkı, elinde gitarıyla Sheeran'ın yanına gitti. Aldığı ilk tepki ise "Güzel,ama benim tarzım değil." oldu. Minik bir ikna sürecinin ardından Sheeran şarkıya bir şans verip söyleyince, dinleyen herkes çok beğendi. Böylece Sing, 2014'te çıkan "X" albümünün yayınlanan ilk şarkısı oldu ve dünya bambaşka bir Sheeran'la tanışmış oldu. Şarkının Kodaline yorumundaki yaylılar şarkının tadını daha da yoğunlaştırmış.
Tori Kelly - Thinking Out Loud
Amy Wadge, başarılı bir söz yazarı olmasının yanında Ed Sheeran'ın da yakın arkadaşı. Wadge, maddi sorunlar yaşadığı bir dönemde Sheeran'ı ziyaret etti ve yeni albümü için bir şarkı yazmayı teklif etti. İkili hemen o akşam Thinking Out Loud'u yazdı. Kelly'nin solo gitarla yorumladığı versiyonu da dinlemeye değer.
Walk Off The Earth - Shape Of You
Ed Sheeran 2016'da tam 8 ay boyunca telefondan ve internetten uzak kalarak dünyayı gezdi. Geri döndüğündeyse Rihanna'nın yeni albümü için bir şarkı yazmaya karar verdi. Şarkıyı yazdıktan sonra Rihanna'nın bu şarkıyı kabul etmeyeceğini düşündü ve ani bir kararla Shape Of You, Sheeran'ın yeni albümünden ilk olarak yayınlanacak iki şarkıdan biri oldu. Walk Off The Earth ise bu şarkıyı en az şarkının kendisi kadar eğlenceli bir şekilde yorumladı.